Bóle prostaty i krocza (Chronic Pelvic Pain)

Bóle prostaty i krocza -osiągamy bardzo dobre efekty lecznicze poprzez autorską fizjoterapię

Jeśli odczuwasz bóle prostaty i krocza to najprawdopodobniej jest to  zespół napięciowy mięśni dna miednicy (ang. chronic pelvic pain – CPP).Jeżeli już przeszedłeś wnikliwą diagnostykę lekarską i nie widać przyczyn to jedynym rozwiązaniem, które najprawdopodobniej przyniesie efekt jest terapia rozluźniająca struktury krocza. Zespół napięciowy często mylony jest ze stanami zapalnymi i zakażeniami bakteryjnymi układu moczowo-płciowego, dlatego też antybiotykoterapia nie przynosi zadowalających rezultatów. 

bóle prostaty leczenie

Zadzwoń do nas lub zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy, aby umówić Twoją konsultację w sprawie bólu okolic prostaty

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów umawiania wizyt i kontaktu w sprawie ich realizacji. Twoje dane nie będą wykorzystywane do innych celów.
Administratorem Państwa danych osobowych jest HB CLINIC z siedzibą przy ul. Górczewskiej 82, 01-401 Warszawa; NIP: 837-163-89-59. W razie pytań dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw, prosimy o kontakt drogą mailową: info@hbclinic.pl.

Od czego zaczynamy? 

  • Twoja terapia zaczyna się od 60 minutowego spotkania, na którym bardzo dokładnie zbadamy układ mięśniowo-więzadłowy miednicy. Jeśli test potwierdzi związek Twoich dolegliwości z układem ruchu, to od razu zaczynamy terapię. Koszt wizyty to 190 zł

Skuteczna metoda leczenia bólu prostaty i krocza

Najczęściej nasi pacjenci reagują poprawą w ciągu 3 pierwszych terapii

Autorski system pracy z zespołem napięciowym miednicy (Chronic Pelvic Pain)

Zabiegi wykonują tylko dyplomowani fizjoterapeuci

2 Skuteczny sposób na bóle prostaty i krocza

Krok 1. Spotkanie konsultacyjne wraz diagnostyką 60 min

cena 190 zł

W ciągu godziny postaramy się dowiedzieć jak najwięcej o Twoich objawach. W dalszej kolejności poddany zostani esz badaniu, które ma na celu wyjaśnić istotę Twoich dolegliwości.

Jeśli kwalifikujesz się do fizjoterapii to od razu przystąpimy do zabiegu, jeśli nie pokierujemy Cię na poszerzenie diagnostyki lub zaproponujemy inne rozwiązanie.

 

Krok 2 Zabiegi terapii manualnej zewnętrznej oraz zabiegi biofeedback elektroda doodbytniczą.

Terapia manualna: cena 130 zł

Terapię manualną wykonujemy 1 – 2 razy w tygodniu. W zależności od przypadku może ona polegać na uciskaniu punktów od zewnątrz miednicy, jak również od wewnątrz (z dostępu przez odbyt – tzw. terapia manualna per rectum). Jeśli istnieje taka konieczność wykonujemy zabiegi igłoterapii w celu rozluźnienia głębokich tkanek miednicy.

Terapia biofeedback: cena od 80 zł

Terapia biofeedback służy nauce świadomego rozluźniania mięśni krocza. Leżąc przed monitorem, który obrazuje pracę mięśni krocza musisz wykonać szereg ćwiczeń rozluźniających, dzięki czemu nauczysz  się świadomego rozluźniania nadmiernie napiętych mięśni dna miednicy ciągu dnia, a zwłaszcza w sytuacjach stresowych. Dzięki świadomemu rozluźnianiu unikniesz przeciążania mięśni krocza reagujących skurczem, gdy jesteś napięty.

Nasi terapeuci:

mgr Dorota Basista

Fizjoterapeutka

Terapeutka manualna , zajmuje się miękka terapią manualną. Specjalizuje się w leczeniu Chronic Pelvic Pain, ortopedycznych zespołów bólowych oraz w treningach mięśni dna miednicy.

mgr Katarzyna Grodzicka

Fizjoterapeutka

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W HB Clinic wykonuje zabiegi terapii manualnej oraz biofeedback

mgr Piotr Basista

Fizjoterapeuta

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, terapeuta CPP (Chronic Pelvic Pain) zajmuje się terapią ortopedycznych zespołów bólowych i masażem tkanek głębokich.

Zobacz co myślą o nas pacjenci na Google i Facebooku

Prawdziwe historie naszych pacjentów

basista opinie

Leczymy bóle prostaty i krocza

Pierwsze efekty już po pierwszym zabiegu

Najważniejsze informacje - bóle prostaty i krocza (Chronic Pelvic Pain)

Bóle prostaty i krocza mogą mieć wiele przyczyn, skutek jednak wywołują jeden, znacznie zmniejszają komfort życia, utrudniając codzienne funkcjonowanie. Najczęściej ból w obszarze pomiędzy jądrami, a odbytem  jest wiązany z zaburzeniami gruczołu krokowego(prostaty), a mianowicie ze zmianami o charakterze zapalnym.

 Co jest odpowiedzialne za powstawanie dolegliwości w tym obszarze? Jak specjaliści HB Clinic mogą pomóc pozbyć się tego problemu? Sprawdź to!

 

Ból krocza może mieć charakter ciągły, okresowy lub nawracający, jeśli trwa powyżej 3 miesięcy możemy go traktować jako problem przewlekły. Natężenie dolegliwości jest zróżnicowane od niewielkiego odczucia dyskomfortu, po silny, kłujący utrudniający siedzenie czy chodzenie ból. Najczęściej wymienianą przyczyną takiego stanu rzeczy jest stan zapalny gruczołu krokowego(prostaty), który jest położony pod pęcherzem moczowym. Wyróżnia się dwie postacie tego schorzenia ostrą i przewlekłą. Postać ostra spowodowana jest najczęściej infekcją  bakteryjną. Bakterie dostają się do tkanek prostaty przez cewkę moczową np. podczas zapalenia pęcherza moczowego. Do objawów postaci ostrej należą: silny ból podbrzusza, pęcherza, jąder, pachwin, problemy z oddawaniem moczu, oraz charakterystyczne dla stanu zapalnego gorączka, osłabienie i złe samopoczucie. Przewlekłe zapalenie stercza natomiast jest dość rzadko spotykanym schorzeniem, które wywołuje uciążliwe, nawracające bóle krocza, trudności z oddawaniem moczu, czy zaburzenia erekcji. Przyczyna jego powstawania nie jest do końca znana, często związane jest z przewlekłym zespołem bólowym miednicy. Bóle prostaty i krocza mogą równieżwynikać z urazów lub chorób narządów płciowych. Jednym z takich przykładów jest uraz jądra, który może powstać w wyniku losowych zdarzeń np. wypadku komunikacyjnego lub podczas uprawiania sportu, a objawia się bólem podczas siedzenia czy chodzenia. Ból w tym obszarze może zwiastować również choroby układu moczowo-płciowego, takie jak kamienie nerkowe, infekcje dróg moczowych, a nawet nowotwór, dlatego przypadłości nie należy lekceważyć. Dość liczną grupę pacjentów stanowią osoby borykające się z bólem okolicy narządów płciowych, który nie ma przyczyny organicznej. Przewlekły zespół bólowy miednicy mniejszej, bo o nim mowa spowodowany jest stałym, nawykowym skurczem mięśni dna miednicy oraz idącymi za tym zmianami w obrębie więzadeł stabilizujących to dość skomplikowane połączenie. Taki stan rzeczy przekłada się na zwiększenie napięcia i skrócenie mięśni przepony miedniczej, wywołując ból i dyskomfort w obrębie krocza oraz narządów płciowych. Osoby cierpiące na tą przypadlość często doświadczają w związku z tym zaburzeń psychicznych(np.depresji), poczucia izolacji społecznej, zaburzeń seksualnych oraz są narażeni na przewlekły stres. Ten ostatni czynnik mocno przekłada się również na zwiększenie napięcia mięśni w newralgicznym obszarze, co powoduje zatoczenie koła. Często stresująca praca czy trudna sytuacja w życiu osobistym odzwierciedlają się w dolegliwościach bólowych narządów płciowych, nawracając przy zadziałaniu niekorzystnego bodźca. W grupie ryzyka powstawania tego problemu znajdują się szczególnie mężczyźni w wieku 25-40 lat. 

 

Leczenie w HB Clinic

Podstawą skutecznej rehabilitacji jest ustalenie przyczyn powstawania dolegliwości. Takie podejście gwarantuje pozbycie się dolegliwości na stałe, a nie tylko wyciszenie objawów. W HB Clinic na podstawie wnikliwego wywiadu oraz badania przeprowadzanego na pierwszej wizycie, terapeuta ustala indywidualnie dobraną terapię. Jedną z najbardziej skutecznych metod radzenia sobie z dolegliwościami wynikającymi z nadmiernego napięcia mięśni jest terapia manualna. Metoda ta pozwala w bezpośredni sposób wpłynąć na rozluźnienie problematycznych struktur. Sprawdza się tu zarówno terapia zewnętrzna, jak również wewnętrzna (per rectum), która przynosi natychmiastowy efekt. Równie istotna jest nauka świadomego rozluźniania mięśni dna miednicy, umiejętność ta wydaje się być oczywista, lecz nie jest tak prosta w wykonaniu. Dzięki stosowanej w naszej placówce metodzie biofeedback, polegającej na wizualizacji pracy mięśni z wykorzystaniem specjalnych elektrod, nauka ta staje się dużo efektywniejsza. Pamiętając o tym, że problem zlokalizowany w miednicy, nie musi mieć tam swojego źródła, nasi terapeuci holistyczne zajmą się Tobą i z uważnością przyjrzą się Twoim dolegliwościom. Zapraszamy do HB Clinic!

Leczymy trudne do zdiagnozowania bóle prostaty i krocza

Pierwsze efekty już po pierwszym zabiegu

PARTNERZY
Placówka medyczna
hbclinic.eu