Ból w odbycie leczenie

Ból w odbycie leczymy poprzez rozluźnianie mięśni dna miednicy

Po konsultacji z doświadczonym fizjoterapeutą ustalimy dla Ciebie najlepszą możliwą terapię. Często wystarczy zwykłe rozluźnianie mięśni dna miednicy przez odbyt albo pochwę. Warto również w tym wypadku poprowadzić terapię biofeedback z elektrostymulacją mięśni, która pomoże w nauce świadomego rozluźniania mięśni. Ponadto nauczymy Cię również ćwiczeń mięśni dna miednicy, damy mnóstwo wskazówek i powiemy jak dalej postępować.

Bóle odbytu leczenie warszawa

Jeśli chcesz rozwiązać problem bólu w odbycie zadzwoń 531 338 343 lub pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów umawiania wizyt i kontaktu w sprawie ich realizacji. Twoje dane nie będą wykorzystywane do innych celów.
Administratorem Państwa danych osobowych jest HB CLINIC z siedzibą przy ul. Górczewskiej 82, 01-401 Warszawa; NIP: 837-163-89-59. W razie pytań dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw, prosimy o kontakt drogą mailową: info@hbclinic.pl.

Od czego zaczynamy? 

  • Rozpoczynamy od 60 minutowej wizyty, na której zbadamy stan Twoich mięśni. Dowiesz się czy to właśnie mięśnie, które zostały pominięte w dotychczasowej diagnostyce, są odpowiedzialne za odczuwany przez Ciebie ból w odbycie. Koszt wizyty to 190 zł

Skuteczna metoda leczenia bólów w odbycie

Terapia jest całkowicie bezpieczna

Często już po pierwszym zabiegu bóle w odbycie zmniejszają się

Mamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu zespołów bólowych miednicy

2 kroki, aby pobyć się od bólu w odbycie

Krok 1. Wizyta konsultacyjna 60 min

cena 190 zł

Na tym spotkaniu diagnozujemy czy mięśnie dna miednicy mogą być odpowiedzialne za ból w odbycie. Jeśli badanie jest pozytywne przystępujemy do procesu leczenia.

 

Krok 2. Regularne wykonywanie zabiegów rozluźniających napięte i bolesne mięśnie okolic odbytu.

cena 130 zł

Po konsultacji z doświadczonym fizjoterapeutą ustalimy dla Ciebie najlepszą możliwą terapię. Często wystarczy zwykłe rozluźnianie mięśni dna miednicy przez odbyt albo pochwę. Warto również w tym wypadku poprowadzić terapię biofeedback z elektrostymulacją mięśni, która pomoże w nauce świadomego rozluźniania mięśni. Ponadto nauczymy Cię również ćwiczeń mięśni dna miednicy, damy mnóstwo wskazówek i powiemy jak dalej postępować.

Nasi terapeuci:

mgr Dorota Basista

Fizjoterapeutka

Pasjonuje się leczeniem zespołów bólowych dna miednicy. Wykonuje terapię manualną igłoterapię oraz konsultuje i kwalifikuje pacjentów do odpowiedniej terapii.

mgr Piotr Basista

Fizjoterapeuta

W HB Clinic konsultuje i prowadzi terapię zespołów bólowych dna miednicy. Pracę z pacjentem rozpoczyna od dokładnego badania.

mgr Katarzyna Grodzicka

Fizjoterapeuta

Konsultantka zespołów bólowych dna miednicy oraz terapeuta manualny. W HB Clinic prowadzi diagnostykę oraz indywidualnie dobiera i wykonuje terapię.

Zobacz co myślą o nas pacjenci na Google

Prawdziwe historie naszych pacjentów

basista opinie

Leczymy ból w odbycie

Szybkie efekty

Najważniejsze informacje o przyczynach bólu w odbycie

Wszelkie dolegliwości okolic odbytu przez pacjentów uznawane są za bardzo wstydliwe. Dlatego często pozostają niezdiagnozowane. Należy wyzbyć się wszelkich oporów i zgłosić się do specjalisty. Jeśli proktolog lub gastroenterolog wykluczył wszelkie przyczyny warto jest udać się do fizjoterapeuty o specjalizacji rehabilitacja dna miednicy. W HB Clinic na co dzień mamy styczność z tego typu problemami, więc nie ma się czego wstydzić. Otwarcie mówimy o takich problemach

Ból w odbycie, albo w jego okolicy jest dość powszechną dolegliwością

Błona śluzowa jelita grubego w kanale odbytu zamienia się w skórę. Skóra ta jest bardzo unerwiona i wrażliwa na ból. Całe szczęście większość z przyczyn występowania bólu odbytu nie jest związana z chorobą nowotworową. Ból ten może być ostry albo przewlekły a czasem towarzyszy temu nawet krwawienie. Zazwyczaj diagnoza oraz leczenie są proste, natomiast bywają cięższe sytuacje, w których przyczyny nie są do końca znane. Sytuacje te można nazwać samoistnymi dolegliwościami bólowymi odbytu. Te własnie przypadki dobrze reagują na fizjoterapię rozluźniającą mięśnie krocza, którą prowadzimy w naszej placówce.

Zespoły bólowe odbytu i odbytnicy nie zagrażają życiu pacjenta, jednakże mogą być bardzo uciążliwe i znacznie utrudniać komfort życia

Wyróżniamy trzy główne zespoły bólowe: 

Kokcygodynia – jest to ból okolic kości ogonowej, który nasila się przede wszystkim w pozycji siedzącej. Kokcygodynia najczęściej jest konsekwencją urazu, upadku albo siedzącego trybu życia. Ma ona również podłoże psychologiczne, ponieważ bardzo często występuje u pacjentów lękowych i z depresją. Na skutek odczuwania lęku mięśnie krocza ulegają silnemu napięciu i przeciążeniu co objawia się bólem.

Zespół dźwigaczy odbytu – ból odczuwany jest nie tylko w odbycie ale również w lędźwiach, krzyżu i miednicy. Oprócz charakterystycznego rozpierającego bólu mogą im również towarzyszyć zaburzenia proktologiczne: zaparcia albo nietrzymanie stolca. Ból najczęściej wywoływany jest czynnościowym skurczem mięśni dna miednicy, jednak bardzo osobniczy zostaje czynnik, który ten skurcz wywołuje. Dlatego też w większości przypadków ma on podłoże stresowe. 

Napadowy ból w odbycie – są to epizody nagłego, ostrego bólu odbytu, który trwa od kilku sekund do kilku minut i występuje zazwyczaj w nocy. Na ogól pomaga maksymalnie zgięcie nóg w stawach biodrowych. Nie znane są przyczyny występowania tego typu bólu odbytu, natomiast bardzo prawdopodobne, że jest to związane z stresem. Prowadząc terapię rozluźniającą mięśnie miednicy napadowe bóle odbytu ustępują.

Jak widać wszystkie powyżej wymienione zespoły bólowe odbytu związane są przede wszystkim z mięśniami dna miednicy i stresem oraz niezdrowym trybem życia. Oczywiście możliwa jest farmakoterapia albo leczenie operacyjne, natomiast zawsze warto jest sprawdzić stan napięcia mięśni dna miednicy i w przypadku ich napięcia zastosować terapię rozluźniającą, która bardzo często przynosi efekt już po pierwszym zabiegu.

 

Są również inne przyczyny bólu odbytu

Jedną z głównych przyczyn powodujących ból w odbycie, oczywiście poza powyżej wymienianymi zespołami są hemoroidy, szczególnie w stanie zapalnym. Ponadto wśród innych przyczyn wyróżniamy szczelinę odbytu, ropień, grzybica, nowotwory, przetoki, wrzody oraz choroby weneryczne albo dermatologiczne. Należy ponadto pamiętać o innych zaburzeniach, niezwiązanych bezpośrednio z odbytem np. wypadanie odbytnicy, skręt jajnika , choroby ortopedyczne i przyczyny neurologiczne (np. stwardnienie rozsiane) 

 

Zapraszamy do HB Clinic w celu leczenia zespołów bólowych odbytu. 

Leczymy bóle odbytu zwłaszcza - te nie zdiagnozowane prawidłowo

Redukcja bólu w odbycie już po pierwszym zabiegu.

PARTNERZY
Placówka medyczna
hbclinic.eu