Nietrzymanie moczu leczenie

Nietrzymanie
moczu
leczymy

Szybka i naturalna metoda leczenia nietrzymania moczu poprzez indywidualne treningi rehabilitujące mięśnie dna miednicy (tzw. mięśnie Kegla)

Zadzwoń do nas lub zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy, aby umówić Twoją pierwszą wizytę.


Wypełniając powyższy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów umawiania wizyt i kontaktu w sprawie ich realizacji. Twoje dane nie będą wykorzystywane do innych celów.
Administratorem Państwa danych osobowych jest HB CLINIC z siedzibą przy ul. Górczewskiej 82, 01-401 Warszawa; NIP: 837-163-89-59. W razie pytań dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw, prosimy o kontakt drogą mailową: info@hbclinic.pl.

60 minutowa wizyta w cenie 190 zł zawiera:

 • badanie sprawności mięśni odpowiedzialnych za trzymanie moczu
 • praktyczną naukę autorskich ćwiczeń zwieraczy cewki moczowej
 • zalecenia do samodzielnego wykonywania w domu
 • poznasz nowoczesne możliwości rehabilitacji nietrzymania moczu

Autorska metoda rehabilitacji
mięśni dna miednicy

80% naszych pacjentek powraca do pełnego komfortu życia

Naturalna metoda, brak skutków ubocznych

Pierwsze efekty już po 2 tygodniach ćwiczeń

Od czego zaczynamy i ile to kosztuje?

3 kroki aby uwolnić się od problemów

Krok 1. Pierwsza konsultacja i nauka ćwiczeń - 60 min

cena 190 zł

Spotkanie z fizjoterapeutką, na którym zostaną omówione Twoje objawy i ich przyczyny oraz dokonamy analizy ewentualnie posiadanych badań. Następnie fizjoterapeutka oceni sprawność Twoich mięśni dna miednicy, które są odpowiedzialne za trzymanie moczu.

 

Dzięki badaniu dowiesz się czy przyczyna może leżeć w Twoich mięśniach. Następnie przejdziesz indywidualny praktyczny i bardzo szczegółowy instruktarz ćwiczeń mięśni, które mają wpływ na trzymanie moczu.

 

Dzięki indywidualnej pracy z fizjoterapeutką będziesz miała pewność, że prawidłowo wykonujesz ćwiczenia. Jest to niezwykle istotne, ponieważ nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia nie przynoszą efektów lub nawet pogarszają stan zdrowia. Z relacji naszych pacjentek wiemy, że niezwykle trudno jest się nauczyć ćwiczeń mięśni dna miednicy bez wsparcia specjalisty. Na wizycie poznasz również nowoczesne metody rehabilitacji nietrzymania moczu i otrzymasz indywidualne zalecenia.

 

Wybierz sposób terapii, który Ci najbardziej odpowiada:

 

Ćwicz sama:

Po kroku pierwszym możesz spróbować swoich sił samodzielnie w rehabilitacji dna miednicy i ćwiczyć w domu sama dzięki zdobytej wiedzy podczas spotkania z naszą fizjoterapeutką. Poznane techniki ćwiczeń są bardzo skuteczne i w ciągu kilku tygodni ćwiczeń powinnaś poczuć pierwsze zmiany.

 

Ćwicz razem z nami:

Jeśli jednak trudno jest Ci się zmotywować do codziennej samodzielnej pracy lub czujesz, że Twoje objawy są na tyle poważne, że nie poradzisz sobie z nimi sama, czy też chcesz przyśpieszyć proces zdrowienia, możesz ćwiczyć również z nami 2 razy w tygodniu. W tym celu możesz przejść do kroku nr 2.

Krok 2 Indywidualnie prowadzone ćwiczenia mięśni dna miednicy z wizualizacją na ekranie monitora

- seria 10 spotkań po 30 minut 2x w tygodniu i osobista sonda dopochwowa

cena 990 zł

Jest to seria indywidualnych spotkań pod nadzorem fizjoterapeuty polegających na ćwiczeniach mięśni dna miednicy połączonych z wizualizacja skurczu i rozkurczu zwieraczy cewki moczowej na ekranie monitora. Im wyraźniej napinasz mięśnie tym wykres wyraźniej się unosi.

 

Ta metoda zwana biofeedbackiem (zalecana w Europejskich Wytycznych Urologicznych EAU – dla leczenia pierwszego rzutu nietrzymania moczu u kobiet przed podjęciem decyzji o operacji wszczepiania taśmy TVT, TOT) pozwala wykonywać silne i prawidłowe skurcze mięśni. Dzięki zobrazowaniu skurczu mięśniowego odkrywasz jak wyraźniej pobudzić mięśnie do pracy. Dodatkowo Twoje ćwiczenia wspomagane są bezbolesną elektrostymulacja, która pozwala uzyskać jeszcze wyraźniejsze napięcie mięśniowe.

 

Umieszczenie w Europejskich wytycznych dla lekarzy urologów i ginekologów metody biofeedback wykonywanej pod nadzorem specjalistycznych placówek rehabilitacyjnych oznacza, że zgłaszając się do lekarza z problemem nietrzymania moczu powinien zalecić Ci rehabilitację trwająca co najmniej 6 miesięcy zanim podejmie decyzję o operacji, która wprowadza trwałe zmiany anatomiczne i nie poprawia naturalnego mechanizmu trzymania moczu. Dzięki naszej autorskiej metodzie opartej na biofeedbacku i elektrostymulacji efekty terapii pojawiają się znacznie szybciej niż po 6 miesiącach.

 

Procedura zabiegowa jest bezbolesna, nie wymaga rozbierania się i umożliwia zachowanie pełnej intymności.

 

Bezpieczeństwo i higiena: Zabiegi nie mają skutków ubocznych, każdy pacjent sprawdzany jest pod kątem przeciwwskazań, a sondy dopochwowe są osobiste.

Krok 3 Bogata terapia domowa z elektrostymulacją

cena 80 zł w pakiecie promocyjnym

Przy zakupie pakietu terapii opisanego w „kroku 2”, wypożyczymy Ci GRATIS na 30 dni domowy elektrostymulator mięśni dna miednicy, który łączysz z osobistą sonda dopochwową i samodzielnie wykonujesz w domu zabiegi. Urządzenie mieści się w kieszeni, możesz je więc schować i ćwiczyć niezauważona. Zabiegi elektrostymulacji są bardzo istotnym elementem rehabilitacji, gdyż pomagają odbudować uszkodzone unerwienie mięśni krocza, które jest niezbędne do prawidłowego działania mięśni dna miednicy.

Zobacz film

TVN Style

o zabiegu biofeedback

mgr Dorota Basista

Fizjoterapeutka

Twoje zdrowie w dobrych rękach, mgr Dorota Basista to absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z wieloletnim doświadczeniem. Ma za sobą wiele przebytych szkoleń z terapii dna miednicy. Jest założycielką HB Clinic – pierwszej w Polsce tak kompleksowej placówki rehabilitacji nietrzymania moczu. Lata pracy pozwoliły wytworzyć wyjątkowo skuteczny autorski sposób terapii i zyskać zaufanie wielu pacjentek i lekarzy kierujących do HB Clinic na rehabilitację.

mgr Piotr Basista

Fizjoterapeuta

Mgr Piotr Basista – fizjoterapeuta absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalizuje się w terapii zaburzeń dna miednicy. Ukończył wiele szkoleń z zakresu specjalistycznej rehabilitacji nietrzymania moczu. Prowadzi aktywną kampanię edukacyjną na temat nowych możliwości leczenia zachowawczego schorzeń mięśni dna miednicy, którą kieruje do pacjentów i lekarzy. Wraz z żoną Dorotą i zespołem fizjoterapeutów tworzą wiodącą grupę terapeutów rehabilitacji dna miednicy.

Zobacz co myślą o nas pacjenci

Prawdziwe historie naszych pacjentów

masaże kręgosłupa

Leczymy nietrzymanie moczu

Pierwsze efekty już po 2 tygodniach ćwiczeń

Informacje o HB Clinic

Połączenie fizjoterapii z medycyną estetyczną

HB Clinic to rodzinna firma założona w 2011 roku. Założyciele osobiście prowadzą terapię oraz zatrudniają tylko najlepszych fizjoterapeutów zajmujących się terapią dna miednicy. Od samego początku działalności firmy priorytetem była jakość i skuteczność terapii, co sprawia, że możesz mieć pewność, że powierzasz swoje zdrowie w najlepsze możliwe ręce.

Informacje o HB Clinic

Połączenie fizjoterapii z medycyną estetyczną

HB Clinic to rodzinna firma założona w 2011 roku. Założyciele osobiście prowadzą terapię oraz zatrudniają tylko najlepszych fizjoterapeutów zajmujących się terapią dna miednicy. Od samego początku działalności firmy priorytetem była jakość i skuteczność terapii, co sprawia, że możesz mieć pewność, że powierzasz swoje zdrowie w najlepsze możliwe ręce.

Jesteśmy partnerem MEDICOVER

Duże centra medyczne nam zaufały. Medicover nawiązał współpracę z HB Clinic w kwestii rehabilitacji nietrzymania moczu u kobiet i mężczyzn. Masz abonament na usługi medyczne w Medicover? Zapytaj w Medicover czy Twój pakiet obejmuje bezpłatną rehabilitację nietrzymania moczu w HB Clinic.

 

Być może Twój lekarz już nas zna. Możesz o nas usłyszeć w:

 • Medicover
 • MazoviaECZ
 • OtwockSzpital Orłowskiego w Warszawie
 • Urodyn
 • Nasmed
 • Medispace
 • Sierant Gabinety

Zapytaj swojego lekarza o rehabilitacje dna miednicy w HB Clinic.

Najważniejsze informacje o chorobie

Kto może cierpieć z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu

NTM jest jedną z najczęstszych przewlekłych chorób u kobiet i dotyczy 14-41% kobiet powyżej 30 roku życia. Z kolei 50% z tych kobiet ma zmniejszoną satysfakcję seksualną, a 25% ogranicza kontakty seksualne.

Jako przyczyny wysiłkowego nietrzymania moczu podaje się wiele czynników:

– ciąża – powiększona macica uciska pęcherz moczowy, co skutkuje wywołaniem parcia i rozpoczęciem mechanizmu opróżniania. Z drugiej strony niedostatecznie napięte (za sprawą hormonów) oraz rozciągnięte mięśnie dna miednicy nie są w stanie zahamować opróżniania pęcherza. Wysiłkowe nietrzymanie moczu może zdarzyć się w dowolnym momencie ciąży, ale  najczęściej przyszłe mamy mają styczność z tą dolegliwością w trzecim trymestrze. Przypadłość ta zazwyczaj ustępuje samoistnie w ciągu pół roku po porodzie, ze względu na unormowanie się napięcia mieśniowego i hormonów. Kiedy jednak tak się nie dzieje, warto odwiedzić specjalistę.

– poród – tak jak w przypadku samej ciąży czynnik wywołujący nietrzymanie moczu to rozluźnienie mięśni dna miednicy.  Wysiłkowe nietrzymanie moczu po porodzie dotyka w szczególności mam, które urodziły dziecko cięższe niż 4 kg lub po kolejnej ciąży. NTM może być również wywołane użyciem kleszczy podczas porodu lub przeprowadzeniem próżnociągu. 

 – przewlekły kaszel, przewlekłe zaparcia, otyłość czy nawet niektóre sporty wyczynowe także doprowadzają do rozciągnięcia, osłabienia lub uszkodzenia mięśni dna miednicy i ich unerwienia.

Nietrzymanie moczu leczenie operacyjne

Te zaburzenia poddają się leczeniu z 50-80% skutecznością poprzez specjalistyczną rehabilitację. W Polsce najpopularniejszą metodą na rozwiązanie tego problemu jest operacja, której skuteczność nie zawsze jest zadowalająca.

Aktualnie w większości placówek medycznych stosuje się metodę, która polega na wszczepieniu pod cewkę moczową syntetycznej, polipropylenowej taśmy. Taśma przerasta tkankami pacjentki i stymuluje wytwarzanie kolagenu w tym obszarze. Tak zintegrowana taśma podpiera cewkę moczową i przeciwdziała wyciekowi moczu. Zabieg wykonywany jest drogą przezpochwową.

Nietrzymanie moczu leczenie – zobacz jak uniknąć operacji

Nietrzymanie moczu leczenie specjalistyczne w HB Clinic

Lekarze zalecają swoim pacjentom ćwiczenia mięśni dna miednicy, jednakże, wykonywane bez wcześniejszej diagnostyki nerwowo-mięśniowej i kontroli fizjoterapeuty przynoszą niesatysfakcjonujące rezultaty.

Program rehabilitacji dna miednicy stworzony przez założycieli  HB Clinic został opracowany w taki sposób, aby ćwiczenia były wykonywane bezbłędnie  pod stałym nadzorem fizjoterapeuty. Każdy pacjent uczony jest indywidualnie pracy z mięśniami dna miednicy. Ponadto otrzymuje program ćwiczeń domowych, które przeplatane są regularnymi sesjami fizjoterapeutycznymi z wykorzystaniem biofeedbacku i elektrostymulacji.

W większości przypadków konieczna jest terapia regenerująca unerwienie, aby trening mięśni był skuteczny.

Aby rehabilitacja była skuteczna powinna wyróżniać się kilkoma elementami:

 • praca nad odbudową nerwów dna miednicy

 • rehabilitacja mięśniowa (zarówno mięśni dna miednicy jak i mięśni odpowiedzialnych za stabilizację miednicy i kręgosłupa)

 • rehabilitacja ortopedyczna (przy nieprawidłowej postawie, zablokowaniu stawów międzykręgowych etc.)

 • stymulacja połączeń ośrodkowego układu nerwowego z mięśniami dna miednicy

 • stymulacja ośrodków rdzeniowych regulująca proces trzymania moczu

 • terapia domowa (najlepiej z użyciem osobistego elektrostymulatora ustawionego przez specjalistę)

 • profilaktyka dalszych uszkodzeń dna miednicy

Inne jednostki chorobowe jakimi się zajmujemy:

 • częste oddawanie moczu
 • pęcherz nadreaktywny (naglące parcia na mocz)
 • trudności z oddaniem moczu
 • obniżenie przedniej/tylnej ściany pochwy
 • obniżenie macicy
 • cystocele
 • rektolcele
 • nietrzymanie stolca
 • wypadanie odbytu
 • trudności z oddaniem stolca
 • ból podczas stosunku
 • pochwica
 • vulvodynia
 • brak orgazmu lub osłabiony orgazm / odczucia seksualne
 • przygotowanie kobiet ciężarnych do porodu (poprawa elastyczności mięśni dna miednicy w celu zapobiegania nietrzymaniu moczu po porodzie oraz w celu zmniejszenia ryzyka pęknięcia krocza)
 • rehabilitacja poporodowa (po prawidłowych i trudnych porodach z poważnym pęknięciem krocza z jednoczesnym uszkodzeniem zwieraczy odbytu)
 • coccygodynia (ból kości ogonowej , ból między pośladkami zwłaszcza podczas siedzenia)

Leczymy nietrzymanie moczu

Pierwsze efekty już po 2 tygodniach ćwiczeń

PARTNERZY
Placówka medyczna
hbclinic.eu