Drenaż limfatyczny Warszawa HB Clinic

W HB Clinic obrzęki i opuchliznę skutecznie leczymy masażem limfatycznym

Masaż limfatyczny to szybka i naturalna metoda leczenia obrzęków różnych części ciała, polegająca na manualnym przepychaniu zastoju limfatycznego do uprzednio odblokowanych przez fizjoterapeutę węzłów chłonnych. W HB Clinic zabiegi wykonują tylko dyplomowani fizjoterapeuci.

Masaż limfatyczny

Zadzwoń do nas lub zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy, aby umówić Twój masaż.

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów umawiania wizyt i kontaktu w sprawie ich realizacji. Twoje dane nie będą wykorzystywane do innych celów.
Administratorem Państwa danych osobowych jest HB CLINIC z siedzibą przy ul. Górczewskiej 82, 01-401 Warszawa; NIP: 837-163-89-59. W razie pytań dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych oraz przysługujących Państwu praw, prosimy o kontakt drogą mailową: info@hbclinic.pl.

Dobierz długość masaż u do swoich potrzeb: 

 • 30 minutowy drenaż limfatyczny jest odpowiedni, gdy dokucza Ci obrzęk jednej z kończyn lub obrzęk twarzy (90 zł)
 • 40 minutowy masaż limfatyczny jest wskazany, gdy cierpisz z powodu lekkiego obrzęku dwóch kończyn, który samoistnie się redukuje w pozycji leżącej (np. po nocy) lub gdy masz silny nie ustępującego obrzęk jednej z kończyn (100 zł)
 • 60 minutowy masaż przeciwobrzękowy to dobry wybór, gdy masz duży obrzęk, który nie redukuje się samoistnie po nocy i dotyczy dwóch kończyn (160 zł) 

Sprawdzona metoda manualnego drenażu limfatycznego

Masaż limfatyczny wykonujemy zgodnie ze sztuką terapii przeciwobrzękowej

Drenaż limfatyczny to naturalna metoda, brak skutków ubocznych

Masaż wykonują tylko dyplomowani magistrowie fizjoterapii

2 kroki, aby uwolnić się od obrzęków

Krok 1. Masaż limfatyczny

cena od 90 zł do 160 zł

Jest to manualny zabieg 30-60 minutowy wykonywany przez fizjoterapeutę 1-3 razy w tygodniu (w zależności od wskazań). Częstotliwość drenażu i czas jego trwania określa fizjoterapeuta na pierwszym masażu, po wzrokowej i manualnej ocenie obrzęku i jego reakcji na masaż.

 

Krok 2 Terapia domowa przy obrzękach nóg

Pomiędzy masażami unikaj:

–  długotrwałego siedzenia z uciskiem krawędzi krzesła pod kolanami (dobrze jest robić co 45 min przerwę i przespacerować się)

– długotrwałego stania (jeśli musisz długo stać, staraj się co pewien czas zrobić ćwiczenie polegające na naprzemiennym wspinaniu się na palce i opadaniu na pięty oraz stosuj pończochy lub rajstopy kompresyjne)

– jeśli pod koniec dnia opuchlizna zwiększa się poleż 30 min z nogami uniesionymi wyżej

– nie sól potraw i unikaj przetworzonego jedzenia

– pij regularnie wodę małymi porcjami

– przejdź na organiczną dietę wegańską i zainteresuj się leczniczą dietą dr Maxa Gersona

 

 

Nasi terapeuci:

mgr Dorota Basista

Fizjoterapeutka

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Po ukończeniu studiów odbyła szereg szkoleń podyplomowych w zakresie masażu limfatycznego, masażu głębokiego oraz terapii manualnej. W HB Clinic zajmuje się terapią schorzeń limfatycznych, ortopedycznych i związanych z funkcjami dna miednicy. Jej drugą pasją jest medycyna estetyczna – w HB Clinic wykonuje nielekarskie zabiegi poprawiające estetykę twarzy i ciała.

mgr Piotr Basista

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Specjalizuje się w miękkiej terapii manualnej, masażu leczniczym oraz masażu tkanek głębokich.Od momentu ukończenia studiów w 2006 roku nieustannie rozwija swoje kwalifikacje.

Zobacz co myślą o nas pacjenci na Google i Facebooku

Prawdziwe historie naszych pacjentów

basista opinie
masaże kręgosłupa

Leczymy obrzęki masażem limfatycznym

Pierwsze efekty już po pierwszym masażu

Najważniejsze informacje o masażu limfatycznym

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny Warszawa

Czym jest obrzęk limfatyczny?

Obrzęk to wypełnienie tkanek podskórnych nadmierną ilością wody i produktami przemiany materii. Objawia się zwiększoną objętością, zwiększonym napięciem skóry oraz utratą elastyczności tkanek. Obrzęki utrudniają poruszanie się, a także ograniczają ruch w stawach i sprawiają, że pacjent czuje sztywność i ciężkość. Jeśli obrzęki dotyczą jamy brzusznej pojawia się problem przewlekłych zaparć.  

Wskazania do wykonania masażu limfatycznego?

 • praca stojąca lub siedząca
 • praca w pozycji kucznej
 • urazy, złamania
 • niewydolność naczyń limfatycznych i węzłów chłonnych
 • operacje związane z usunięciem węzłów chłonnych lub uszkodzeniem naczyń limfatycznych (np. mastektomia)

Na czym polega masaż limfatyczny?

Terapia polega na wykonaniu manualnego drenażu przez specjalistę fizjoterapii. Podczas zabiegu ręcznie udrażniane są węzły chłonne. Następnie, poprzez zastosowanie specjalnych technik manualnych, naczynia limfatyczne. Ruchy wykonywane są bardzo wolno, gdyż każdy ruch terapeuty ma za zadanie przepchnąć chłonkę do węzła chłonnego i dalej do większych naczyń limfatycznych. Efekty drenażu są widoczne i odczuwalne od razu po zabiegu.  

Czy drenaż limfatyczny daje trwałe efekty?

Tak. Regularne wykonywanie drenażu odciąża węzły chłonne i naczynia limfatyczne, odblokowuje je oraz zmusza do pracy. Drenaż należy wykonywać dotąd, dopóki układ limfatyczny nie będzie w stanie prawidłowo samodzielnie pracować. Przewlekłe trwanie w obrzęku uruchamia błędne koło. Układ limfatyczny jest coraz bardziej obciążony, naczynia ulegają poszerzeniu, co prowadzi do zmniejszania się efektywności ich pracy, nasilenia obrzęku i systematycznego zmniejszania szans na szybki powrót do zdrowia za pomocą rehabilitacji. Oprócz wykonywania drenażu należy zastanowić się również nad bezpośrednią przyczyną obrzęku i wpłynąć na nią odpowiednimi działaniami.  

Przeciwwskazania do wykonywania drenażu limfatycznego

 • zakrzepowe zapalnie żył (zakrzepica żylna)
 • choroby nowotworowe (potrzebna pisemna zgoda lekarza)
 • choroby skóry
 • brak ciągłości skóry
 • gorączka
 • bardzo zły stan zdrowia

Jak długo trwa zabieg drenażu limfatycznego i jak wygląda?

Zabieg obejmujący jedną część ciała (np. udo) nie powinien trwać dłużej niż 20 minut, ze względu na to, że nie należy przegrzewać tkanek. Terapeuta w pierwszej kolejności opracowuje węzły chłonne, aby je opróżnić i wytworzyć podciśnienie w układzie limfatycznym. Następnie przepycha chłonkę w ich kierunku. Ze względu na staranność zabieg ma bardzo wolne tempo.  

Jakie są zalecenia dla osób z obrzękami?

 • unikać nagrzewania obrzękniętych okolic
 • wskazane jest układanie obrzękniętych części ciała wyżej w stosunku do tułowia
 • wprowadzanie pracy mięśni w okolicach obrzękniętych

Informacje o masażu limfatycznym znajdziecie Państwo również na naszej nowej stronie: masaż limfatyczny warszawa

Drenaż limfatyczny Warszawa Wola, ul. Górczewska 82, tel. 531 338 343.   Zapraszamy!

Leczymy obrzęki kończyn dolnych

Pierwsze efekty już po pierwszym masażu

PARTNERZY
Placówka medyczna
hbclinic.eu