Drenaż limfatyczny Warszawa HB Clinic

Efekty poszukiwanych przez Ciebie słów  drenaż limfatyczny Warszawa wytypowane przez algorytm wyszukiwania na witrynie hbclinic.pl


 

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny Warszawa

Czym jest obrzęk limfatyczny?

Obrzęk to wypełnienie tkanek podskórnych nadmierną ilością wody i produktami przemiany materii. Objawia się zwiększoną objętością, zwiększonym napięciem skóry oraz utratą elastyczności tkanek. Obrzęki utrudniają poruszanie się, a także ograniczają ruch w stawach i sprawiają, że pacjent czuje sztywność i ciężkość. Jeśli obrzęki dotyczą jamy brzusznej pojawia się problem przewlekłych zaparć.  

Wskazania do wykonania masażu limfatycznego?

 • praca stojąca lub siedząca
 • praca w pozycji kucznej
 • urazy, złamania
 • niewydolność naczyń limfatycznych i węzłów chłonnych
 • operacje związane z usunięciem węzłów chłonnych lub uszkodzeniem naczyń limfatycznych (np. mastektomia)

Na czym polega masaż limfatyczny?

Terapia polega na wykonaniu manualnego drenażu przez specjalistę fizjoterapii. Podczas zabiegu ręcznie udrażniane są węzły chłonne. Następnie, poprzez zastosowanie specjalnych technik manualnych, naczynia limfatyczne. Ruchy wykonywane są bardzo wolno, gdyż każdy ruch terapeuty ma za zadanie przepchnąć chłonkę do węzła chłonnego i dalej do większych naczyń limfatycznych. Efekty drenażu są widoczne i odczuwalne od razu po zabiegu.  

Czy drenaż limfatyczny daje trwałe efekty?

Tak. Regularne wykonywanie drenażu odciąża węzły chłonne i naczynia limfatyczne, odblokowuje je oraz zmusza do pracy. Drenaż należy wykonywać dotąd, dopóki układ limfatyczny nie będzie w stanie prawidłowo samodzielnie pracować. Przewlekłe trwanie w obrzęku uruchamia błędne koło. Układ limfatyczny jest coraz bardziej obciążony, naczynia ulegają poszerzeniu, co prowadzi do zmniejszania się efektywności ich pracy, nasilenia obrzęku i systematycznego zmniejszania szans na szybki powrót do zdrowia za pomocą rehabilitacji. Oprócz wykonywania drenażu należy zastanowić się również nad bezpośrednią przyczyną obrzęku i wpłynąć na nią odpowiednimi działaniami.  

Przeciwwskazania do wykonywania drenażu limfatycznego

 • zakrzepowe zapalnie żył (zakrzepica żylna)
 • choroby nowotworowe
 • choroby skóry
 • brak ciągłości skóry
 • gorączka
 • bardzo zły stan zdrowia

 

Jak długo trwa zabieg drenażu limfatycznego i jak wygląda?

Zabieg obejmujący jedną część ciała nie powinien trwać dłużej niż 20 minut, ze względu na to, że nie należy przegrzewać tkanek. Terapeuta w pierwszej kolejności opracowuje węzły chłonne, aby je opróżnić i wytworzyć podciśnienie w układzie limfatycznym. Następnie przepycha chłonkę w ich kierunku. Ze względu na staranność zabieg ma bardzo wolne tempo.  

Jakie są zalecenia dla osób z obrzękami?

 • unikać nagrzewania obrzękniętych okolic
 • wskazane jest układanie obrzękniętych części ciała wyżej w stosunku do tułowia
 • wprowadzanie pracy mięśni w okolicach obrzękniętych

Informacje o masażu limfatycznym znajdziecie Państwo również na naszej nowej stronie: masaż limfatyczny warszawa

Drenaż limfatyczny Warszawa Wola, ul. Górczewska 82, tel. 531 338 343.   Zapraszamy!

Podstawowe zwroty, które pomogły Ci znaleźć HB Clinic w internecie to drenaż limfatyczny warszawa. Szukany przez Ciebie zwrot drenaż limfatyczny warszawa posiada atrybuty wspomagające system wyszukiwań. Miesięcznie ok. 110 osób wykorzystuje zwrot drenaż limfatyczny warszawa szukając terapii w internecie.

PARTNERZY
Placówka medyczna
hbclinic.eu
Szybki kontakt!
+
Wyślij!