Zamrażanie tkanki tłuszczowej CoolContour

Zestaw słów zamrażanie tkanki tłuszczowej jest uwzględniony w artykule zawartym na tej podstronie.


 

Jak można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? Czy jest skuteczna alternatywa dla liposukcji?

Oczywiście, że jest. Nauka przyniosła nam rozwiązanie pod postacią kriolipolizy. ( Zapraszamy na naszą stronę poświęconą tylko dla danego zabiegu - www.kriolipoliza.warszawa.pl )

Na czym ona polega?

Jest to niszczenie komórek tłuszczowych za pomocą niskiej temperatury w sposób bezinwazyjny i praktycznie bezbolesny.

HB Clinic dysponuje nowoczesnym aparatem CoolContour, który może pomóc w pozbyciu się nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej, która tak często nam przeszkadza i powoduje gorszą samoocenę.

System CoolContour wykorzystuje dwie różne sekwencyjne techniki zabiegów do pobudzenia tkanki podskórnej i redukcji lipidów w okolicach bogatych w tłuszcz, takich jak:

  • „bryczesy”,
  • wewnętrzna strona ud,
  • wewnętrzna strona ramion,
  • fałdy nad biodrami,
  • fałdy na plecach,
  • „oponka” na brzuchu itp.

Które okolice możemy poddać zabiegowi pokazuje poniższy schemat:

Zamrażanie tkanki tłuszczowej CoolContour w HB Clinic

 

Jak odbywa się zabieg kriolipolizy?

Zabieg ten polega na przyłożeniu specjalnej głowicy do odpowiedniej części ciała i utrzymaniu jej w danej okolicy przez około 1 godzinę.

Dlaczego tak długo?

 

Badania kliniczne wykazały, że aby zabieg był skuteczny, niska temperatura musi działać na tkankę przez około 50-60 minut. Wobec tego, jeśli chcemy aby procedura była efektywna a nasze ciało pozbyło się nadmiaru tłuszczu, musimy działać długo i temperaturą co najmniej – 3 stopnie Celsjusza.

Zabieg dzieli się na kilka etapów

W etapie 1 zwanym fotolipolizą aparat działa ciepłem, światłem i podciśnieniem.
Czerwone światło w połączeniu z podciśnieniem i podwyższoną temperaturą tkanki (podgrzewanie do 42 stopni Celsjusza) uwolni lipidy z komórek tłuszczowych.


W etapie 2 zwanym „CoolTightening” głowica urządzenia selektywnie chłodzi oraz indukuje podciśnieniem niedokrwienie, przez co powoduje długoterminowe uwalnianie tłuszczu podskórnego z komórek.

Selektywne uszkodzenie tkanki tłuszczowej jest ułatwione przez utrzymywanie niedokrwienia przez dłuższy okres czasu (zablokowany przepływ krwi ze względu na działanie wysokiego ciśnienia, od 20 do 60 hPa). Komórki tkanki podskórnej i naczynia są chronione przed uszkodzeniem przez czasowe niedokrwienie. Leżące głębiej komórki tłuszczowe, a więc cieplejsze, zostają nieodwracalnie uszkodzone zimnem (do -10 stopni Celsjusza). Ważne jest, aby głowica miała niską temperaturę, najlepiej poniżej zera, wtedy skuteczność działania jest jak największa.

Zamrażanie tkanki tłuszczowej CoolContour w HB Clinic


W ciągu trzech miesięcy od zastosowanej terapii, następuje powolne absorbowanie tłuszczu z zanikających komórek tłuszczowych i transportowanie ich do wątroby, gdzie podlegają przetworzeniu w procesach metabolicznych. Tą drogą są one eliminowane z organizmu.


W ten sposób można pozbyć się do 30% zawartości tkanki tłuszczowej podskórnej z danej okolicy, a efekty są widoczne już po 2-4 tygodniach. Na ostateczny efekt trzeba jednak zaczekać do 12 tygodni. 


Powolna eliminacja tłuszczu sprawia, że stężenie kwasów tłuszczowych praktycznie nie zmienia się i w ten sposób jest bezpieczne dla pacjenta.

Skóra jest chroniona przed odmrożeniem przez specjalną chusteczkę nasączoną preparatem przeciwodmrożeniowym. Zaczerwienienie powstałe podczas zabiegu przemija w ciągu kilku godzin.

Zabieg na tę samą okolicę można powtórzyć po 4 miesiącach.

Zamrażanie tkanki tłuszczowej CoolContour HB Clinic Zapraszamy !!!


Kluczowe wyrazy dzięki którym udało Ci się wyszukać naszą placówkę to zamrażanie tkanki tłuszczowej. Posługiwanie się frazą zamrażanie tkanki tłuszczowej powoduje, że osoby szukające kriolipolizy są w stanie nas znaleźć w internecie. 170 osób miesięcznie wyszukuje frazy zamrażanie tkanki tłuszczowej.

PARTNERZY
Placówka medyczna
hbclinic.eu