Opinie

Jola 33 lata2014-10-29 16:41:20

Długo szukałam takiego miejsca chyba jedyny gabinet w Polsce, który tak profesjonalnie zajmuje się rehabilitacja nietrzymania moczu po porodzie. Po 10 zabiegach poczułam zdecydowana poprawę. Kontynuuje terapię dalej, pozdrawiam sympatyczny zespoł.


Joanna 24 l. Warszawa2014-10-27 19:40:16

Bańka chinska -super zabieg na cellulit, po 10 zabiegach ogromna różnica. 100% polecam Hbclinic


Zuza 30 lat2014-10-24 00:39:23

Moja historia jest „typowa” dla kobiet cierpiących na vestibulodynię… 6 lat małżeństwa, w którym był problem bolesnego współżycia, a nikt z lekarzy nie potrafił pomóc. Słyszałam, że wszystko jest w porządku albo, że to niemożliwe, że coś może boleć, albo że problem jest tylko w mojej głowie. A ja za każdym razem odczuwałam straszny, rozrywający, piekący ból. Nie pomagał żel z lignokainą ani wino, jak poradził jeden z lekarzy – „niech się pani napije przed, dla rozluźnienia”. Wtedy natrafiłam w internecie na forum vulvodynia.pl i dowiedziałam się o tym schorzeniu. Pojawiła się nadzieja, że ktoś mi może pomóc. Pierwszym ważnym faktem było dla mnie to, że nie jestem jedyną kobietą z takimi problemami… Na forum znalazłam namiary do doktora Leonowicza z Warszawy (jestem z Łodzi, więc szukałam najbliżej) i umówiłam się od razu na wizytę. Doktor – wspaniały, ciepły człowiek, potraktował mnie w końcu jak lekarz, dał wsparcie, oczywiście zgodnie z moimi przewidywaniami – została u mnie zdiagnozowana vestibulodynia. Dostałam maść i Amitryptylinę, doktor wszystko mi wytłumaczył, dał wskazówki nawet co do diety czy środków do prania, bo jak się okazało – wszystko to może mieć znaczenie w tej chorobie. Jeździłam na wizyty kontrolne i w miarę leczenia punktów bolesnych (test delikatnego dotyku) było coraz mniej, niestety cały czas utrzymywało się wzmożone napięcie dna mięśni miednicy. Doktor wytłumaczył mi, że takie zmiany mogą występować wtórnie w związku z vestibulodynią i wtedy skierował mnie na terapię biofeedback do pana mgr Piotra Basisty (też w Warszawie, hbc clinic). I to był przełom dla mnie w moim leczeniu. Dzięki tej rehabilitacji nauczyłam się relaksować mięśnie, zobaczyłam też, że wcale nie jest to takie łatwe. Ćwiczenia są z taką specjalną elektrodą dopochwową, pan Piotr jest przemiłą, ale i konkretną osobą, z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie. Cały szereg ćwiczeń, które miałam zalecone spowodował bardzo dużą poprawę. Obecnie umiem sobie poradzić w tej kwestii, wiem co i jak robić, żeby mięśnie pochwy były rozluźnione. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia i polecam zarówno pana doktora Tomasza Leonowicza, jak i pana mgr Piotra Basistę.


Basia 37 lat Warszawa2014-10-24 00:38:55

Do serii ćwiczeń mięśni dna miednicy z użyciem elektrody dopochwowej najbardziej przekonało mnie to, że przez cały czas ćwiczeń widziałam na ekranie, jakie osiągam wyniki (tj. jak mocny udało mi się wykonać skurcz lub rozluźnienie). Taka otrzymywana na bieżąco informacja zwrotna pozwalała mi łatwiej osiągnąć kontrolę i nauczyć się używać tych mięśni zgodnie ze swoją wolą. Po serii 11 ćwiczeń osiągnęłam duży postęp, co było widoczne przy porównaniu osiągniętych przeze mnie wskaźników na pierwszej i na ostatniej wizycie. Ćwicząc tylko samemu w domu nie ma się takiej informacji zwrotnej, zaś ocena wyników jest czysto subiektywna. Bardzo doceniam też miłą atmosferę oraz praktyczne wskazówki udzielane mi przez fizjoterapeutę – Pana Piotra Basistę.


Andrzej 38 lat2014-10-24 00:38:18

Dzięki seriii masaży rehabilitacyjnych w H&B udalo mi się odzyskać sprawność barku, męczuyłem się z tym już 2 lata i żadna rehabilitacja nie przyniosła takiego efektu jak ta tutaj. Poza tym pracują tu bardzo sympatyczni ludzie i oprócz leczenia spędzałem tam miło czas. pozdrowienia dla Pana Piotrka i Pani Doroty Andrzej

PARTNERZY
Placówka medyczna
hbclinic.eu